تاريخ : چهارشنبه 2 تیر1389 | 14:57 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

قدردانی از دکتر سید عباس میرمالک توسط یکی از هزاران بیماران درمان شده ایشان

برگرفته از hamsare-mosafer.blogspot.comادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه 2 تیر1389 | 14:45 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

سلام

وقتی بین بچه ها حرف میفتاد که بخش جراحی رو تو کدوم بیمارستان بگذرونیم همه یه صدا و با ترس و لرز می گفتیم که جراحی بوعلی نریم که بدبخت می شیم!!!!

سختگیری های اساتید بخش جراحی بوعلی خیلی خیلی معروف بوده و هست از راندهای روزهای شنبه دکتر محسنی گرفته تا برخورد تند دکتر میرمالک بابت تاخیر سر کلاس!!!!!!

خلاصه اینکه هر چی بگم کم گفتم.ماه قبل با هزار خواهش و التماس از دوستان و مسئول آموزش ٬خواستیم که بخش جراحی بوعلی رو عوض کنیم اما نشد که نشد انگار قسمت این بود که حتما بریم بیمارستان بوعلی!!!

ما هم با کلی استرس این بخش رو شروع کردیم.همون طوری بود که می گفتن.راندهای دکتر محسنی که فاجعه بود(البته بیشتر برای منه خوش شانس)یه منفی و یه غیبت بی خود هدیه هر شنبه من از طرف دکتر محسنی بود!!!!اما خدا رو شکر با دکتر میرمالک درگیر نشدم اتفاقا خیلی هم از ایشون مطالب علمی و غیر علمی یاد گرفتم.

آقای دکتر سید عباس میرمالک -متخصص جراحی عمومی-استاد دانشگاه آزاد پزشکی و رییس بخش جراحی بیمارستان بوعلی و بیمارستان کسری یکی از بهترین اساتیدی هستند که تا به حال دیدم.نحوه ی تدریس و برخورد رک و بی پروای ایشون همه رو به هیجان میاره و یادگیری رو بیشتر می کنه .

بیان شیوا و رسا و تسلط کامل ایشون و آگاهی کامل به تمام اتفاقات بخش جراحی(حتی موضوعات کنفرانسهای بیمارستانی که باعث شرمندگی ما دانشجوهاست)همه و همه باعث شده که روزهایی که قرار ایشون تشریف بیارن ٬همگی خودمون رو برای شروع یه روز پربار آماده کنیم.

یکی از بزرگترین چیزهایی که ما از ایشون یاد گرفتیم رفتار و اخلاق و منش دانشجوی پزشکی بود.اینکه باید همیشه سر موقع حاضر باشیم٬نظم داشته باشیم٬ برخورد صحیحی با بیماران داشته باشیم٬به موقع حرف بزنیم٬به موقع سوال بپرسیم٬علممون رو بالا ببریم و همیشه بیماری ها رو بفهمیم و کیس سازی کنیم نه اینکه یکسری مطالب رو طوطی وار حفظ کنیم و...

خلاصه اینکه ماه گذشته از بهترین ماه های دوره استاژری ما بود و همین باعث شد این ماه(خرداد )هم ٬همین بخش جراحی بیمارستان بوعلی رو انتخاب کنیم تا بیشتر رو بیشتر از این اساتید بزرگ فیض ببریم.این بلوک ما که تموم شد اما به تمام دوستان بلوک های پایین تر پیشنهاد می کنم بخش جراحی بوعلی رو به هیچ وجه از دست ندید و به حرف دیگران که میگن بخش سختگیری و... گوش ندید.

سختی هایی داره که نهایتا به شیرین ترین ها تبدیل می شه

به امید روزی که پزشکان مفیدی باشیم

 تاريخ : شنبه 10 مرداد1388 | 5:15 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
 

تاریخ مصاحبه ۲۹/۸/۸۷

گفتگو با دكتر آرش جنابيان، فوق‌تخصص سرطان‌شناسي
استاد دانشگاه پزشکی
 
 
هرگز از سرطان نترسیدادامه مطلب
تاريخ : شنبه 10 مرداد1388 | 5:10 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

مصاحبه با دکتر آرش جنابیان در تاریخ۱۷/۵/۸۶ قبل از بازگشت به ایران با تیتر:

گفت وگو با جوانترين فوق تخصص سرطان:

مغزها وارد مي شوند

 دكتر «آرش جنابيان» با ۳۹ سال سن جوان ترين متخصص ايراني محسوب مي شود كه در رشته سرطان شناسي فوق تخصص خود را دريافت كرده است. او در پاريس تحصيل كرده و در آنجا از رفاه كامل برخوردار است. بسياري از دانشمندان و پزشكان اين متخصص جوان ايراني را مي شناسند و احترام زيادي براي او قائل اند. با وجود اين او مي خواهد به ايران بازگردد؟ او براي رفع مشكل سربازي قصد ندارد به ايران بيايد چرا كه سربازي رفته و كارت پايان خدمت دارد. همچنين او براي دريافت تسهيلات چنين مصاحبه اي انجام نداده چون سرمايه عظيمي دارد. سرمايه او چنان كه مي گويد، دانش اوست.
    دكتر جنابيان مي خواهد فعل خواستن و توانستن را صرف كند و به كشور خود بازگردد. خروج مغزها مسأله اي بودكه بسيار به آن پرداخته شده اما كسي از ورود مغزها سخني به ميان نياورده است.
    جنابيان مدرك پزشك عمومي خود را از دانشگاه شهيد بهشتي دريافت كرد و براي تحصيل در رشته هاي تخصصي و فوق تخصصي به فرانسه رفت. اما او حالاعزم بازگشت دارد.
    آقاي دكتر جنابيان خوش آمديد!

ادامه مطلب را کلیک کنید
    ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 10 مرداد1388 | 4:24 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

نوشته یکی از بیماران  دکتر آرش جنابیان و تشکر ویژه از ایشان

خواست حیات و دکتر آرش جنابیان

 

ادامه مطلب را کلیک کنیدادامه مطلب
تاريخ : جمعه 2 مرداد1388 | 9:32 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

سلام دوستان عزیز
دیدید گاهی اوقات آدم متوجه یه سری انسان های باارزش در اطرافش نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا مثلا اگه هم متوجه باشه!بیشتر بدی ها و نقصهای اونها رو می بینی ...داشتم فکر می کردم تو این چند ماهی که تو بوعلی بودم چقدر اساتید گرانقدری رو در کنارم دیدم اما قدر ندونستم
از این به بعد می خوایم هربار از یه استاد پست بذاریم و از سوابق و فعالیتهای این عزیزان صحبت کنیم.
برای شروع می خوام از استادی شروع کنم که جوانترین فوق تخصص انکولوژی کشورمون هستند !کسی که نزدیک 10 سال از کشور دور بودند ولی به خاطر عشق به وطن به کشور برگشتند.
   استادی با جذبه و دیسیپلین ویژه٬ استادی که در ظاهر جدی و خشک برخورد می کنن اما بسیار مهربون و دلسوز دانشجویان هستند٬ استادی که برای نظم درآموزش بیمارستان بوعلی برای دانشجویان ازهیچ چیز دریغ نمی کنن.استادی که برخورد صمیمانه و حمایتی ایشون از اینترنها زبان زد همه ست٬استادی که عالی تدریس می کنن عالی برخورد می کنن و نهایتا منطقی ترین امتحان رو برگزار می کنن.
 صدای رسا و گرم و گیرای ایشون و تدریس و برخورد قانونمند ایشون آدم رو تشویق به درس خوندن و یادگرفتن منظم می کنه...
 در حالی که سخت گیری می کنن ولی به جاش همه ی ما رو درک می کنن
 میگن ایشون از دانشجویان پسر بیشتر خوششون میاد!!! اما به نظر من که این طور نیست و از نظر ایشون همه در یه سطح هستند.می گن ایشون با سوال پرسیدن مخالفن اما بازهم باید بگم چون ما با قانونمند بودن آشنایی نداریم٬ انتظار داریم هرجا و هر وقت هرچی به ذهنمون اومد بپرسیم!اما ایشون معتقدند که٬دانشجو باید به موقع حرف بزنه و به موقع سوال بپرسه و ایشون اجازه نمیدن که سوالات دانشجویان موقع ویزیت بیمار٬ باعث نگرانی و تلف شدن وقت بیمار بشه اما ما اینها رو نادیده می گیریم.ایشون سر فرصت به بهترین شکل ممکن به سوالات پاسخ می دهند و خیلی هم استقبال می کنند اما این ما هستیم که وقتی سر راند و یا درمانگاه اجازه سوال پرسیدن بهمون داده نمی شه٬ بهمون برمی خوره و دیگه دنبال جواب سوالمون نمیریم!
این نشون میده جواب سوال برای ما مهم نبوده بلکه می خواستیم با پرسیدن سوالات بی جا حضور خودمونو ثابت کنیم و نمره ای دشت کنیم!!!!!!!
خلاصه اینکه
هرچی از این استاد عزیز تعریف کنم کم گفتم ولی این رو هم باید بگم که ایشون علاوه بر علم در ورزش هم از بهترین ها هستن... اما برای آشنایی بیشتر از ایشون پستی مخصوص ایشون میذارم تا همه باهم بخونیم و بفهمیم چه استاد بزرگواری رو در کنار خودمون داریم اما قدر نمی دونیم...تاريخ : چهارشنبه 16 بهمن1387 | 21:33 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

به نام خدا

سلام بر تمام همکاران خوبم

امیدوارم امتحانات رو به خوبی و خوشی پشت سر گذشته باشید

اجازه بدید

قبل از هر چیز بابت تاخیرم عذرخواهی کنم،واقعا درگیر بودم

خانم دکتر ایمیل فرستاده بودن که مخاطب قرارشون ندم!گویا دوستان خوبم برداشت سو کردن!باید بگم من متاسفم اگه با نظراتم باعث شدم خانم دکتر غلامی آزرده بشن.من صرفا به علت مدیریت ایشون مخاطبم قرار دادم وگرنه مسلما بنده به خاطره همه همکاران فعال دوره ۴۲ پست می ذارم،خلاصه اینکه لطفا برداشت اشتباه نکنید؛هر چند مسلما باز هم خانم دکتر غلامی مخاطب بنده هستند!!!-خوب؛مدیر هستن دیگه!و شروع کننده این راه-

باعث خوشحالیه که نویسندگان وبلاگ زیاد شده چون باعث میشه وبلاگ به روز و پربار باشه،در ضمن مطالبی که دوست خوبمون ستاره سهیل قرار پست کنن فوق العاده کاربردیه،با آرزوی موفقیت برای ایشون و بقیه دوستان

امیدوارم با همکاری هم نهایتا این وبلاگ به سایت تبدیل بشه

راستی اگه مطالب علمی خاصی خواستید بگید تا براتون پست کنم

موفق و پیروز باشیدادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 1 بهمن1387 | 19:42 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

با نام و یاد خدا

کلید سوالات آزمون کلیه

با سلام خدمت شما عزیزان

امیدوارم سوالات(هر چند تعدادش کم بود)براتون مفید بوده باشه

تصور می کردم نهایتا ۲ـ۳ نفر جواب بفرستند اما جای خوشحالیه که ۹ نفر جوابها رو به صورت نظر خصوصی فرستاده بودندشنیده بودم دانشجویان دوره ۴۲ زرنگ و فعالند اما حالا دیدم و مطمئن شدم

تبریک صمیمانه ی من رو بپذیرید

باید بگم که امروز روز پرکاری رو در بیمارستان داشتم و واقعا خسته ام و توانایی تایپ پاسخ تشریحی رو ندارممعذرت

برای اینکه بد قول نشم کلید سوالات رو می گم و اگر کسی علاقه مند بود که پاسخ تشریحی داشته باشه لطفا به صورت خصوصی آدرس ایمیلشو بگه تا براش بفرستمادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 29 دی1387 | 19:57 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

آزمون کلیه

تعداد سوال ۲۰ تست

سطح سوالات متوسط

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

 در صورت تمایل جواب های خود را به صورت نظر خصوصی با نام مستعار تا روز سه شنبه بفرستید تا پاسخ را دریافت کنیدادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه 25 دی1387 | 11:6 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
سلام

دیشب که سوالات رو می خواستم براتون بذارم با دیدن نظرات شما پشیمون شدم؛هم تو نظرات پست و هم تو نظرات خصوصی خواسته بودید که سوالات رو دیرتر پست کنم

چشم

سوالات رو یکشنبه شب تو وب می ذارم

با تشکرتاريخ : یکشنبه 22 دی1387 | 18:46 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)

اطلاعیه

سه شنبه شب آزمون درس کلیه در وب قرار می گیرد

با پاسخگویی به تستها از خود آزمون بگیرید


جواب هایتان را به طور نظر خصوصی و با نام مستعار بفرستید

با تشکرتاريخ : شنبه 21 دی1387 | 19:36 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
سلام

مدیر وب ایمیلی برای من فرستادن که باعث شد بیام و پستی رو براتون بذارم

...جا داره همین جا از

ادامه مطلب را کلیک کنیدادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 15 دی1387 | 18:12 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
                                                    استاد

 

 

  

  ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 16 آذر1387 | 17:31 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
 

کانسر تیروئید......ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 16 آذر1387 | 17:26 | نویسنده : نسیم غلامی قاراب(مدیر وبلاگ)
 

پرکاري تيروئيد       ادامه مطلب